Ledün ilmi sahibi medyumlar

Hiçbir makalemde ilmi ledün, ilmi Nasuh, gizli ilimler sahibi yada resmi medyum, sertifikalı medyum, hoca gibi bir iddia etmediğimi görmüşsünüzdür. Hiçbir sitede olmayacak kadar (kendi sitelerim hariç) gerek bilgisel gerekse görsel olarak pek çok orijinal makalemi görmüşsünüzdür. Bu verdiğim bilgilerden çok daha fazlası vardır, fakat ziyaretçilerimizi çok ayrıntılarla da boğmak istemiyorum.

İnternetteki gerek ünlü medyum, resmi medyum gerek tılsım üstadı gerekse sertifikalı medyum vefk ustası gizli ilimler sahibi gibi çeşitli adlarla kendilerini tanıtan bu kişileri analiz edeceğim. Dikkatlice okursanız aslında neye sahip olduklarını açıkça anlarsınız.

İlmi ledün ilmi nasıh, ilmi havas ilmi celp gibi pek çok konuda kendilerini tanıtıyorlar. Öncelikle ilmi ledün nedir başlıklı makalemi okursanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. İlmi Ledün, Kuran ı kerim de geçen Hızır Aleyhisselam ın sahip olduğu bir ilmidir. Kuran-ı Kerim de anlatılan Hz. Musa ile geçen kıssasında bahsedilir. İlmi ledün sahibi olduğunu iddia etmek Allah c.c. tarafından seçilmiş vede bu ilme mazhar olmuş sevdiği kullarından olduğunu iddia etmektir. Bu Allah c.c. dostu olduğunu, iddia eden kişiler sitelerine bakıldığında ise ‘’Aşk büyüsü, bağlama büyüsü, ayırma büyüsü yapılır’’ türü yaptıkları işleri anlatmaktadırlar. Yani hem hem evliyayız hemde büyü yapıyoruz diyorlar. Şimdi sormak lazım.

‘’Evliya yada Allah dostu olan kişiler büyü yapar mı?’’ Şimdi karşımıza yeni bir yalan çıktı. Evliya büyü yapmayacağına göre ilmi ledün sahibi değilsiniz. Bilakis yalan söylüyorsunuz. Evliya insan yalanda söylemez. Evliya değilsiniz, yalanda söylüyorsunuz, peki nasıl bir ilmi ledün sahibi olmaktır bu? O zaman celp ilmi gizli ilimler ilmi Nasuh derken de yalan söylüyorsunuz. Bu kadar çok yalanla amaç nedir peki? Cevabını Medyum ve medyumlarla ilgili pek çok makalemde görebilirsiniz.

Bazı Medyum diye kendini tanıtırken tabiri caizse ‘’fazla uçmuş’’ dediğimiz cinsleri vardır. Bunlarda yıllarca Mısır da Arabistan da Irak ta İran da yada Suriye gibi özellikle arap yada Ortadoğu ülkelerinin isimlerini verirler. Şu, şu şahıslardan ders aldım, şu şu üstadların yanında yetiştim gibi. Bunu anlamanın basit bir yolu vardır. Ararsınız birkaç tane ilmihal fıkıh sorusu sorarsınız, bakın ne hallere düşüyorlar. O ilim sahipleri nasıl dut yemiş bülbül oluyorlar. Şuna emin olun bir çoğu namazın farzlarını bile sayamazlar.

Hatta kelime-i şehadeti bile doğru getiremezler. Fatiha suresini bile doğru okuyamayacaklarını anlatmama gerek yoktur sanırım. Bunlara adınızın hangi harflerden oluştuğunu, ebcedlerini sorun bilemezler. Takılıp kalırlar. Ülkemizdeki medyumlar işte bu kadar ilim sahibidirler. Besmele çekmesini öğrenin de ondan sonra alimim evliyayım deyin. Abdestsiz namazsız evliyalar ne olacak….

Kendinize olan güveninizi kaybetmeyin, sorularınıza cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz. Hemen ara tüm dertlerini beraber konuşalım ……

Medyum Diva : 0541 262 76 72

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*