Medyum Diva

Hiç bir hikmet, hiç bir kudret yoktur ki onun sırrına ve ilmine vakıf olsun. Bizler ancak ve ancak Allah (C.C) yüce Kur’anın rehberliği ile kelam edebiliriz.

Malesef insanlar gerek içinde bulundukları ruh hali ile gerek ise başka sıkıntıları nedeni ile şarlatanların ellerine düşmekte, paralarını kaptırdıkları yetmezmiş gibi birde imanlarını küfüre boğmaktalar. Kendisine Allah (C.C) kelamından başka bir kelamı rehber edinenler ancak küfüre ve şirke saplanmış insanlardır.

Her iş kolunda olduğu gibi kendini insanlara rehber olmaya adamış bizlerinde arasında art niyetliler vardır. Ancak bunlardan daha kötüsü ise kontrolsüz medya internet sayesinde insanlara olmadık iftiraları atanlardır. Bizlerinde sıklıkla karşılaştığı bu durumdan çoğu zaman sizlerin destek mailleri ile haberdar oluyoruz.

Allah (C.C) Kur’anında onlarca divayi ve müjdeyi bizler ile paylaşmıştır. Yeterki onun rehberliğinden ayrılıp, küfüre düşmeyin.

Diva kitabın mucizlerinden bir örnek ile sözlerimizi tamalayalım

Birbiriyle komşu iki denizin sularının birbiriyle karışmaması Kuran’da şöyle bildirilmektedir.
İki denizi salmıştır, birbirleriyle birleşiyorlar. Aralarında bir engel vardır, birbirlerinin sınırını aşmıyorlar. (55 Rahman Suresi, 19-20)
İki denizin birbiriyle karışmamasına en çarpıcı örnek Cebelitarık’ta gözlemlenebilmektedir. Akdeniz’in suyu ile Atlas Okyanus’un suyu birbiriyle bu boğazda karşılaşmasına rağmen, iki taraf birbirine karışmamaktadır. Aynı şekilde bir çok yerde benzer durum gözlemlenmektedir.
İki denizin birbiriyle sınır olmasına rağmen karışmamasının sebebi, yüzey gerilimidir.
Yoğunlukları ve bazı özellikleri farklı olan iki su kütlesi karşılaştığında aralarında yüzey gerilimi oluşur ve adeta gizli bir perde gibi bu iki suyu birbirinden ayırır. Aynı türden bir su engeli 1962 yılında Alman bilim adamları tarafından Aden Körfezi ile Kızıldeniz’in birleştiği Mendep Boğazı’nda da bulunmuştur.

 

 

Bir yorum

  1. Hocam konuyla ılgılı degıl ama cevaplarsanız memnum kalacagım. Ayet-el Kursinin Ebced adedini her kitapta degisik bir rakam ile ifade edilmis ve yine harf sayisininda 170 olarak bir cok kitaplarda basilmis. Ben 192 harf sayisi ve 14,072 olarakta ebced hesabini cikartmis bulunmaktayim. Kitaplarda 14,074 diye yaziliyor. Ayrica Allah Celle Celaluhun ismi her zaman ve her kitapta 66 olarak nitelendirilmis. ا لله (burada elif, lam, lam ve he) harfleri bulunuyor. Fakat arapcada Fellah yazilirken ise فلاَّ ه (fe, lam, elif ve he) olarak yaziliyor. Şeddeli ise ayri konu yani lam uzerindeki isaretler bulunan isaretler biliyorsunuzdur tabi. Neyse Allah ismi Lamelif ile yazilmis olsaydi ebced hesabin 67 olarak ortaya cikiyor ki buda 6 + 7 = 13 ve 13 ise Ehad ismi serifenin ebced toplaminı sımgelıyor. Hoca efendı Ha Şaa ecdadımızın yalnışınin duzeltmesı bana dusmez ama ıncelemekte fayda gordum. Yani ا لاه (elif, lamelif, ve he) olarak yazilmis olsaydi, yine Allah olarak okunmazmiydi? Zaten ( الله ) Lam uzerinde uzatma isareti de bulunuyor. Bu isaret yoksa ‘ Elif yerini mi simgelemekte. Yani hurufi (ا ل ل ا ه) olarak mi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*